Pandurii, învinsă de Rapid

1

Pandurii a pierdut în deplasare meciul cu Rapid din etapa a doua a Ligii 2. Giuleștenii s-au impus cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind adus de Cătălin Hlistei, în minutul 60, din lovitură de la 11 metri.

Rapid a deschis scorul la prima ocazie periculoasă, în minutul 28, prin Pănoiu. Gorjenii au egalat după cinci minute, după o fază care nu anunța mare lucru. O centrare nu foarte periculoasă din partea dreaptă a fost reluată cu capul de Velcotă.

După pauză, Rapid a continuat să atace, iar în min. 60 a picat și golul. Țîră a fost faultat în careu de Vasilescu, iar Rapid a primit 11 m. Hlistei a executat și a marcat, aducându-și echipa în avantaj.

Pandurii nu a jucat în prima etapă, pentru că nu a făcut deplasarea în București pentru meciul cu Metaloglobus, din cauza unor probleme legate de testarea pentru COVID-19.