VIDEO Două secții din Spitalul Județean de Urgență Târgu Jiu au fost modernizate

0
Secțiile ORL și Oftalmologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu au fost modernizate. Președintele Consiliului Județean Gorj, Cosmin Popescu, a prezentat investițiile realizate: „Investițiile în sănătate înseamnă, înainte de toate, respect pentru oameni.
Astăzi vă prezint rezultatul lucrărilor de reabilitare și modernizare realizate la Secțiile ORL și Oftalmologie ale Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu, investiție finalizată și recepționată în data de 22 iunie.

Spațiile destinate pacienților și personalului medical au fost modernizate, iar cele două secții beneficiază acum de condiții mult mai bune pentru desfășurarea actului medical, într-un mediu sigur, curat și adaptat cerințelor actuale.

Continuăm să investim în infrastructura medicală a județului Gorj, deoarece fiecare proiect finalizat înseamnă servicii medicale mai bune, condiții moderne de tratament și mai mult confort pentru pacienți.

Sănătatea rămâne una dintre prioritățile Consiliului Județean Gorj“.