Victorie pentru Viitorul Pandurii

2

Viitorul Pandurii Târgu Jiu s-a impus cu scorul de 2-1, la Târgu Jiu, în fața CSM Slatina.

Gorjenii au deschis scorul în minutul 13, prin Alexandru Băican, care a reluat cu capul o centrare venită dintr-un corner executat de pe partea dreaptă.

Oltenii au restabilit egalitatea după cinci minute, prin Cătălin Doman. Acesta a urmărit mingea respinsă de Bodea după penaltiul executat de Vasile Gheorghe și a înscris de la câțiva metri.

Golul victoriei a fost reușit pe final, în minutul 90, prin Andrei Ludușan, care l-a lăsat fără reacție pe Grecu la un șut de la 16 metri lateral dreapta.

Viitorul Pandurii: R. Bodea – Ciul (’89, Chelariu), Băican, Misarăș, An. Dragu, Gîrbiță (’89, Ludușan), Cioiu, Chiorean, Prejmerean (’67, Mitrică), An. Șerbănescu, D. Paraschiv (’67, Bădăuță). Antrenor: Flavius Stoican.