Stațiunea Săcelu și‑a deschis oficial porțile pentru sezonul estival 2026

0

Stațiunea balneoclimaterică Săcelu, administrată de Complexul Energetic Oltenia, a reluat activitatea pentru sezonul estival 2026 și va rămâne deschisă până la 13 septembrie. Accesul în zona bazinelor este permis zilnic, între 08.00 și 20.00, însă biletele pot fi cumpărate doar până la ora 18.00.

Tariful de intrare este de 40 de lei/persoană, iar copiii sub 7 ani și veteranii de război beneficiază de acces gratuit.

Facilități pregătite pentru turiști

Baza de tratament pune la dispoziția vizitatorilor: patru bazine în aer liber, zonă de plajă amenajată, reabilitată înainte de deschidere, șezlonguri și umbrele, Dușuri și grupuri sanitare; punct de prim ajutor și servicii Salvamar asigurate de personal specializat

Toate aceste dotări au fost pregătite pentru a oferi condiții optime de confort și siguranță pe durata sezonului.