Pandurii, pe locul 10 în liga secundă

După primele meciuri în liga a doua, Pandurii se află pe locul zece în clasament. Următorul meci este programat sâmbătă, în compania celor de la Metaloglobus Bucureşti.

Rezultatele etapei a 2-a

Ştiinţa Miroslava – Dacia Unirea Brăila 4-4
Sportul Snagov – CS Baloteşti 1-0
CS Afumaţi – AFC Hermannstadt 0-1
Dunărea Călăraşi – CS Mioveni 1-1
Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni 1-1
UTA Arad – Metaloglobus Bucureşti 0-0
Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte 3-3
Foresta Suceava – ASA Târgu Mureş 0-6
Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara 1-2
ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş 2-1

Clasament Liga 2 2017-2018

1 Ripensia Timişoara 2 2 0 0 18-1 6 3
2 ASA Târgu Mureş 2 2 0 0 8-1 6 3
3 AFC Hermannstadt 2 2 0 0 4-0 6 3
4 ASU Politehnica Timişoara 2 2 0 0 5-3 6 3
5 CS Mioveni 2 1 1 0 5-1 4 1
6 FC Academica Clinceni 2 1 1 0 5-2 4 1
7 Sportul Snagov 2 1 1 0 2-1 4 1
8 Olimpia Satu Mare 2 1 1 0 2-1 4 1
9 UTA Arad 2 1 1 0 1-0 4 1
10 Pandurii Târgu Jiu 2 0 2 0 3-3 2 -1
11 Dacia Unirea Brăila 2 0 1 1 6-7 1 -2
12 Ştiinţa Miroslava 2 0 1 1 5-6 1 -2
13 Chindia Târgovişte 2 0 1 1 3-4 1 -2
14 Luceafărul Oradea 2 0 1 1 2-3 1 -5
15 FC Argeş 2 0 1 1 1-2 1 -2
16 Metaloglobus Bucureşti 2 0 1 1 0-1 1 -2
17 Dunărea Călăraşi 2 0 1 1 2-5 1 -2
18 CS Baloteşti 2 0 0 2 0-4 0 0
19 CS Afumaţi 2 0 0 2 0-5 0 -3
20 Foresta Suceava 2 0 0 2 0-22 0 -3

PROGRAM ETAPA 3 – 19 august 2017

Ripensia Timişoara – Metalul Reşiţa
ASA Târgu Mureş – Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila – Foresta Suceava
SCM Piteşti – Ştiinţa Miroslava
Chindia Târgovişte – ASU Politehnica Timişoara
Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
Academica Clinceni – UTA Bătrâna Doamnă
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi
CS Baloteşti – CS Afumaţi

ETAPA 4 – 23 august 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa – CS Afumaţi
Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti
Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt
UTA Bătrâna Doamnă – CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu – Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti
Ştiinţa Miroslava – Chindia Târgovişte
Foresta Suceava – SCM Piteşti
Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila
Ripensia Timişoara – ASA Târgu Mureş

Lasă un răspuns