FRF a stabilit programul turului Ligii a II-a, Pandurii Târgu Jiu va juca primul meci în deplasare la SCM Piteşti

Federația Română de Fotbal a organizat marți tragerea la sorţi pentru stabilirea programului competiţional al ediţiei 2017- 2018 a Ligii a II-a. Clubul Pandurii Târgu Jiu a fost reprezentat la tragerea la sorţi de către administratorul special al clubului, Marin Gholea. Sezonul competiţional 2017 – 2018 se va desfăşura într-o singură serie, formată din 20 de echipe. Pandurii Târgu Jiu va juca primul meci în deplasare cu SCM Pitești pe data de 5 august.

Programul competiţional al turului noului sezon al Ligii a II-a, ediţia 2017/2018

ETAPA 1 – 5 august 2017

Luceafărul Oradea – Metalul Reşiţa
Ripensia Timişoara – Foresta Suceava
ASA Târgu Mureş – Ştiinţa Miroslava
Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara
SCM Piteşti – Pandurii Târgu Jiu
Chindia Târgovişte – UTA Bătrâna Doamnă
Metaloglobus Bucureşti – Olimpia Satu Mare
Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi
CS Mioveni – CS Afumaţi
AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

ETAPA 2 – 12 august 2017

Metalul Reşiţa – CS Baloteşti

CS Afumaţi – AFC Hermannstadt

Dunărea Călăraşi – CS Mioveni

Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni

UTA Bătrâna Doamnă – Metaloglobus Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte

ASU Politehnica Timişoara – SCM Piteşti

Ştiinţa Miroslava – Dacia Unirea Brăila

Foresta Suceava – ASA Târgu Mureş

Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

ETAPA 3 – 19 august 2017

Ripensia Timişoara – Metalul Reşiţa

ASA Târgu Mureş – Luceafărul Oradea

Dacia Unirea Brăila – Foresta Suceava

SCM Piteşti – Ştiinţa Miroslava

Chindia Târgovişte – ASU Politehnica Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Academica Clinceni – UTA Bătrâna Doamnă

CS Mioveni – Olimpia Satu Mare

AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi

CS Baloteşti – CS Afumaţi

ETAPA 4 – 23 august 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa – CS Afumaţi

Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti

Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt

UTA Bătrâna Doamnă – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Academica Clinceni

ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

Ştiinţa Miroslava – Chindia Târgovişte

Foresta Suceava – SCM Piteşti

Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila

Ripensia Timişoara – ASA Târgu Mureş

ETAPA 5 – 26 august 2017

ASA Târgu Mureş – Metalul Reşiţa

Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara

SCM Piteşti – Luceafărul Oradea

Chindia Târgovişte – Foresta Suceava

Metaloglobus Bucureşti – Ştiinţa Miroslava

Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara

CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

AFC Hermannstadt – UTA Bătrâna Doamnă

CS Baloteşti – Olimpia Satu Mare

CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi

ETAPA 6 – 2 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – Dunărea Călăraşi

Olimpia Satu Mare – CS Afumaţi

UTA Bătrâna Doamnă – CS Baloteşti

Pandurii Târgu Jiu – AFC Hermannstadt

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

Ştiinţa Miroslava – Academica Clinceni

Foresta Suceava – Metaloglobus Bucureşti

Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte

Ripensia Timişoara – SCM Piteşti

ASA Târgu Mureş – Dacia Unirea Brăila

ETAPA 7 – 9 septembrie 2017

Dacia Unirea Brăila – Metalul Reşiţa

SCM Piteşti – ASA Târgu Mureş

Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Luceafărul Oradea

Academica Clinceni – Foresta Suceava

CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava

AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timişoara

CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

CS Afumaţi – UTA Bătrâna Doamnă

Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare

ETAPA 8 – 16 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – Olimpia Satu Mare

UTA Bătrâna Doamnă – Dunărea Călăraşi

Pandurii Târgu Jiu – CS Afumaţi

ASU Politehnica Timişoara – CS Baloteşti

Ştiinţa Miroslava – AFC Hermannstadt

Foresta Suceava – CS Mioveni

Luceafărul Oradea – Academica Clinceni

Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

ASA Târgu Mureş – Chindia Târgovişte

Dacia Unirea Brăila – SCM Piteşti

Lasă un răspuns